beşiktaş diyetisyenler
  • Pzt - Cts. 8:30 - 18:30
  • Bizi Arayın (0552) 214 06 69
  • İstanbul Şişli

Uzman Diyetisyen

İnsanların sağlıklı yaşamaları için yardımcı olan beslenme uzmanı veya diyetisyen olarak da isimlendirilen kişiler genelde insanı zayıflatan meslek erbapları olarak düşünülmektedir. Ancak gerçekten işini severek ve profesyonelce yapan uzman diyetisyen önemli bir görevi yerine getirdiğine herkesin inanması gerekir. Son dönemde kilo problemleri ve özellikle obezite tehlikesinin insanları etkilemesiyle diyetisyenler büyük önem kazanmışlardır.
Bilhassa aşırı kiloya bağlı olarak meydana gelen fiziksel ve zihinsel sorunların çok çabuk arttığı günümüzde, sağlıklı hayatın önemli anahtarlarından biri olan kiloların korunması için beslenme uzmanlarının devreye girmesi gerekmektedir. Çünkü insanların beslenme alışkanlıkları ve beslenme şeklini değiştirmesi sonucunda hastalıkların giderek arttığını, bu sebeple de tehlikeli boyutlara ulaşmadan sağlıklı beslenmenin önemini bizlere anlatan, gösteren, uygulayan uzman diyetisyen kişilerin yardımına ihtiyaç vardır.
Bu amaçla beslenme uzmanı kişilere başvuran kişilerin sayısı gittikçe artmaktadır. Diyetisyenlerin kendilerine verdiği diyet programlarına uyanların yüzde 60 civarında başarıya ulaştığı, iradesi zayıf kişilerin ise yüzde 40 civarında olduğu, bu sebeple de hem psikolojik hem de fiziksel olarak sağlık sorunları yaşadıkları ortadadır. Bu durumun düzeltilmesi için mutlaka ama mutlaka diyetisyen desteği alınması şarttır.
Sağlıklı beslenmek öğün atlamamaya gerektirir. Düzenli 3 öğün yemek yemek ancak ne kadar karbonhidrat, protein ve yağlar alınması gerektiğini bilmek gerekir. Eğer bunları kontrol altında tutamıyorsanız sizin için diyet yapmak zorunludur.
Günümüz insanının bilmesi gereken önemli konu, beslenme uzmanları insanları zayıflatmak için çalışmaz, sağlığına kavuşturmak, mutlu bireyler kazandırmak için yardımcı olurlar. Örnek olarak, kamu sağlığının geliştirilmesi yasa tasarılarının oluşturulmasında, çocuk sağlığı konularında ve benzeri sağlık problemlerinin oluştuğu durumlarda bilgisine başvurulan kişilerdir. Özellikle alanında bilgi sahibi olmuş uzman diyetisyen ünvanı ile toplumu yönlendiren bilgilendiren sağlığına kavuşturan kişilerin takdir edilmesi gerekmektedir.