beşiktaş diyetisyenler
  • Pzt - Cts. 8:30 - 18:30
  • Bizi Arayın (0552) 214 06 69
  • İstanbul Şişli

Takipli Online Diyet

Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanlar zamanı en iyi şekilde değerlendirmek zorundadır. Bu sebeple de beslenmelerini takipli online diyet programına uygun şekilde yapma zorunlulukları vardır. Yaptıkları diyette farklı seçeneklerde olmalı, bu diyetini de kesinlikle bozmamalıdır.

Metropolde yaşayan insanların sürekli farklı yerlerde beslenme alışkanlığı olduğu için beslenmesine aşırı dikkat etmesi gerekir. Çünkü toplantılar özel günler, seyahatler, ofis, ev derken her zaman istediği şekilde beslenme imkanı bulunmamaktadır. Bunun neticesinde de eğer yiyip içtiklerine dikkat etmezse aşırı sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu sebeple insanların yoğun tempolarında yeme, içme alışkanlıklarını belli bir düzen içerisinde gerçekleştirmek amacıyla diyetisyene gitmek için zamanı olmayan insanların, online olarak bu sorunu çözme yöntemini kullanmasına takipli online diyet adı verilmektedir. Bu sistemle çalışanların amacı formda kalabilmek için içmeler ne uzman diyetisyen kontrolünde devam ederler. Ancak sürekli beslenme uzmanı ile iletişim araçları aracılığıyla görüş alışverişinde bulunarak devam edilir.

Nüfusun büyük oranda büyük şehirleri yerleştiği Türkiye şartlarında da çalışan insan sayısı arttığı için yüz yüze diyetisyen ile görüşme, konuşma, diyet programı oluşturma fırsatı olmayan insanların bu sistemin avantajlarından faydalanarak hayatımı düzene soktukları görülmektedir. Online diyet programları sadece sağlık sorunları, kilo problemleri sizi rahatsız ettiği zaman değil, sorun temelden sizi rahatsız etmeden, sizi etkilemeden ele alınarak sürekli diyetisyen ile iletişimde kalarak kökten çözülmüş olmaktadır.

online diyet çalışmasının amacı sadece belli bir dönem uygulanarak sonra da bırakıp tekrar bilinen diyet yöntemlerine ya da yemek listelerine dönmek değil, hayatı boyunca sağlıklı beslenmenin, zayıflamanın, kiloyu korumanın önemini kavramak, bu yönde motive etmek amacıyla yapılan bir uygulamadır. Sizler de zamanınız kısıtlıysa beslenme uzmanı ile görüşmek için yeterli zamanınız yoksa bu faydalı yöntemi uygulamanız tavsiye edilir.

Nerede olursanız olun, sağlığınızı korumanın bir yolunu bulun!