beşiktaş diyetisyenler
  • Pzt - Cts. 8:30 - 18:30
  • Bizi Arayın (0552) 214 06 69
  • İstanbul Şişli

Kalıcı Kilo Verme

Son dönemin en önemli sağlık problemlerinden biri olan obezite teknolojinin de olumsuz etkileri sonucunda yaşam tarzımızı etkiledi. Hızlı beslenme sebebiyle oluşturduğumuz kilolardan kurtulmak için kalıcı kilo verme telaşlarını düşmeye başladık. Sonra da işin farkına vararak durumu tersine dönüştürmek için uzmanları araştırmaya başladık.
Sadece birkaç kişinin sorunu olmaktan çıkan bu durum toplumun çoğunu ilgilendirmektedir. Sonra da işi bilen bilmeyen bir sürü kişi medya iletişim araçlarında kullanarak farklı diyet önerileri ile toplumu yanlış bilgilendirerek kilo sorunlarına çözüm bulacaklarını iddia etmektedirler. Ancak çok dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü sık sık karşılaştığımız, duyduğumuz, gördüğümüz ‘mucize diyetler,’ ‘şok diyetler’, ‘manken diyetleri’ gibi kamuoyuna lanse edilen, ne olduğu, nasıl yapıldığı, kime uygun olduğu düşünülmeyen ve herkesin kendi üzerinde denemeye kalktığı diyetlerden uzak durun. Çünkü kontrolsüzce ve bilinçsizce yapılan düşük kalorili zayıflama amaçlı diyetlerin gelişme ve büyüme dönemlerinde bazı sıkıntılar yaşattığı ortaya çıkmıştır. Anormal gelişim gösteren insanlar olduğu gibi, sağlık problemlerinin iyice artarak tehlikeli boyutlara ulaşanlara da rastlanmaktadır.
Bu amaçla kalıcı kilo verme düşüncesinde olanların mutlaka eğitimini almış uzman diyetisyenlere müracaat ederek gerekli sağlık desteğini alması şarttır. Araştırma yapmadan, sadece etiketine ya da ücretine bakarak gittiğiniz, kendine beslenme uzmanı, diyetisyen, gibi unvanlar ekleyerek toplumu yanlış bilgilendiren kişilerden uzak durunuz.
Eğer yanlış kişilere gidip yardım almak isterseniz sonucunda hiç düşünmediğimiz sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Bunlar arasında saç dökülmesinden tutun da kalp ritminin bozulmasına, kabızlığa, konsantrasyon bozukluğuna, hatta psikolojik rahatsızlığa kadar gidebilecek durumlar yaşanabilir.
Bütün bunlardan korunmak için çevrenizde ya da internette araştırma yaparak online diyet yöntemi ile çalışan uzmanlardan gerekli desteği alarak kalıcı kilo verme çalışmasına başlayabilirsiniz. Unutulmaması gereken en önemli konu, diyetisyenler sizi İstediğiniz kiloya düşürmez, sadece sizin kendi iradeniz, sizi hedeflediğiniz kilolara düşürebilir. Önemli olan kilo kaybetmek değil, ideal kiloda kalabilmektir.