beşiktaş diyetisyenler
  • Pzt - Cts. 8:30 - 18:30
  • Bizi Arayın (0552) 214 06 69
  • İstanbul Şişli

Diyetisyen Ücretleri

Aşırı kilolarınızdan ya da aşırı zayıf olmaktan şikayetçi iseniz, elbette diyetisyen ücretleri sizi en çok ilgilendiren konuların başında gelmektedir. Ancak sizin korktuğunuz kadar, kafanızda büyüteceğiz bir durum söz konusu değildir. Bazen küçük çözüm önerileri ile aile bütçenizi sarsmayacak şekilde diyetisyen yardımı alabilirsiniz. İşin en doğrusu aslında kendi sağlık probleminizin farkında olarak yapmanız gerekenleri önceden dikkate almanız, ancak iş işten geçip çözüm yolu aramaya başladıysanız elbette işin uzmanı bir diyetisyen ile görüşerek destek almanız sizin için daha faydalı olacaktır.
Beslenme uzmanları her bütçeye uygun çözüm önerileri sunabilmektedir. Bunların içinde aldığınız beslenme programlarını düzenli olarak kendinizin uygulayabileceği listelerde mevcuttur. Eğer iradesi zayıf birisi iseniz sürekli bir uzman gözetiminde çalışmanız gerekiyorsa o zaman diyetisyen ücretleri sizi birazcık etkileyebilir. Ancak sağlık söz konusu olunca paranın bir anlamı kalmaz.
Maddi durumu yeterli olmayanlarında diyetisyenlerden faydalanabildiği devlet hastanelerinde ise uygun ücretle tedavi olmak hakkınız bulunmaktadır. Ancak buralarda hasta sayısının oldukça yüksek olması nedeniyle beslenme uzmanlarının titiz bir çalışma yapabileceğini söylemek gerekir. Bu sebeple ciddi problemler varsa mutlaka işin uzmanı olan kişilerden destek almanız gerekmektedir. Bunun için de diyetisyene ödenen ücreti fazla hesaba katılmamalıdır. Şunu da belirtmekte fayda var ki, yardım aldığınız kişinin mutlaka alanında çok tecrübeli biri olması gerekir. Çünkü ödeyeceğiniz ciddi rakamlar ziyan olmasın hemde sağlığınıza yazık olmasın.
Bulunduğunuz çevreyi yaşadığınız bölgeye göre farklılık gösterecek olan diyetisyen muayene ücretleri olarak minimum xx TL’den başlayıp xxx TL’ye kadar farklılık göstermektedir. Elbette küçük bir yerleşim yerinde yaşıyorsanız doğal olarak sizin için uygun bir fiyat olacaktır. Ancak İstanbul gibi, İzmir gibi metropol ve diyet konusunda hassas olan insanların yoğun olarak yaşadığı yerleşim yerlerinden bu rakamlar biraz yukarıya doğru çıkacaktır. Her ne olursa olsun asla ve asla sizler de rakamlara bakarak sağlığınızın geleceğini belirlemeyin.