beşiktaş diyetisyenler
  • Pzt - Cts. 8:30 - 18:30
  • Bizi Arayın (0552) 214 06 69
  • İstanbul Şişli

İnsan vücudunun bazı bölgelerinin aşırı yağlanması ve selülitle kaplanması neticesinde, ultrakavitasyon sistemi ya da bölgesel zayıflama adı verilen yöntemler incelme sağlamaktadır. Bunun için uzmanlara gidip ne yapması gerektiği, birlikte karar verilir.

Yaklaşık 10 seans sonunda vücutta biriken yağ dokularının güçlendirilmiş ultraviyole ışınlar yardımı ile eritilerek şekillendirme çalışması yapılmaktadır. Bu işlem cerrahi bir operasyon değildir. Sizin isteğinize bağlı olduğu için süresi ve işlem sayısı sizin isteğinize göre değişkenlik gösterebilir. Yapılan işlem sayesinde cildinizin dış yüzeyine uygulanan ultrason sayesinde yağ dokusunda bulunan hücrelerin sıvısına hızlı ve yüksek basınç uygulanır. Aynı zamanda vücuda uygulanan sıvı hücrelerdeki yağı sıvılaştırıp hücre duvarlarının çeperlerini tahrip ederek biriken yağların yapısını bozar. Bu şekilde yağ hücreleri açığa çıkar ve yağ asitleri parçalanarak lenf kanalları sayesinde oradan uzaklaştırılır. Serbest kalan bu yağlar kaslarda yakılarak veya üriner sistem ya da karaciğer yoluyla vücuttan dışarı dışarıya atılır.

Vücuda yerleşmiş yağ dokularını eritmek selülitli bölgelerin çirkin görünümü azaltmak amacıyla kullanılan bu bölgesel zayıflama yöntemi ile insanlar bir nebze olsun rahatlamaktadır. Yapılan işlem sonucunda ultrason dalgaları cildi sıkıştırdığı için oldukça güzel bir görünüme kavuşturmaktadır. Ultra kavitasyon sistemi ile güçlendirilmiş güvenli ve asla acı vermeyen bir çalışma yapılır. Bu uygulama sırasında ve sonrasında vücutta hafif bir ısı değişikliği hissedilebilir. İşlem esnasında yalnızca kavitasyon uygulanan kişi tarafından duyulabilecek ses, kişiyi rahatsız etmemektedir.

Bölgesel zayıflama yöntemi ıslak ve kuru olarak iki şekilde insanlara uygulanmaktadır. Islak yöntemde yağ hücreleri şişirilerek sıvılaştırma ve patlatma gerçekleştirilir. Bu yöntem 1 seansta ya da 15 gün aralıklarla 3 seansta yapılarak amaca ulaşılabilir. Kuru yöntemde ise, vücuda sıvı verilmeden direk uygulama yapılarak ortalama 7 seans sonucunda haftada bir gün uygulanarak iğne ile yapılan bir uygulama olduğunu hatırlatmak gerekir.

Bölgesel zayıflama yapmak için özel bir diyet ya da spor yapmaya gerek yoktur,  diye düşünenler büyük yanılgı içine düşer. Eğer düzenli olarak diyetisyen kontrolünde yeme içmeye devam edilmezse kaybedilen yağların tekrar kazanılacağını hatırlatmak zorundayız.