beşiktaş diyetisyenler
  • Pzt - Cts. 8:30 - 18:30
  • Bizi Arayın (0552) 214 06 69
  • İstanbul Şişli

Beslenme Uzmanı

Hayata sağlıklı bir başlangıç yapmanın, anne karnında başladığı artık bilimsel olarak ortaya çıkmıştır. Yapılan araştırmalar neticesinde bebek yaşta beslenmenin çok önemli olduğunu bu sebeple de mutlaka beslenme uzmanı insanların verdiği yönergeler doğrultusunda beslenmek gerektiği, herkesin malumu olduğu bir konudur.
Sadece sağlık sorunları ortaya çıktığı zaman işin uzmanı olan diyetisyenlere müracaat etmek en büyük yanlışlardan birisidir. Önemli olan rahatsızlık sizin bulmadan, etkilemeden önceden önlem almak dolayısıyla zamanında bilinçli beslenmek doğru hareket etmek gerekir.
Bu bakımdan kısaca vermek istediğimiz mesaj, artık beslenme sorunları baş gösterince çözüm bulmak için farklı bir şeyler yapmak, diyet uygulamak, yeni program ayarlamak değil, doğrusu bebek anne karnına düştükten sonra, yani hayatın ilk başlangıç evresinde doğru beslenme çalışmasına ağırlık vermektir. Bu da hamilelikte sağlıklı yiyecekler ile çocuğun hayatına mutlu bir başlangıç yapmakla gerçekleşir.
Günümüzdeki yaygın ve yanlış anlayış illa ki şişman ya da zayıf olanların, yani kiloları ile ilgili bir sıkıntıları olanların diyetisyen olan kişilere müracaat etmesi, sorunlarına çözüm bulmaya çalışmaktadır. Bir başka yanlış anlayış da normal kiloda olduğunu sanan insanların diyetisyenlere hiç ihtiyacının olmayacağını düşünmesi ya da sağlıklı durumda olan çocuklarının diyetisyene asla ihtiyacı olamayacağını düşünmeleridir. Oysa insan sağlığının ne zaman, ne denli bozulabileceğini, hele günümüz hormonlu ve ilaçlı gıdalarından nasıl etkileneceğini kimse bilemez.
Bu sebeple sağlıklı iken diyetisyenlerden kendinize uygun sağlıklı beslenme programı önerisi almanız şarttır. Şunu unutmamak gerekir ki, gelecek yıllarda büyük beslenme problemleri herkesi etkileyecek büyük bir tehlikedir. Bu herkesin malumu olan ve önceden kurulması gereken ve önlem alınması gereken büyük bir problemdir. Sağlıklı ve bilinçli beslenmek için beslenme uzmanı olan bir insandan mutlaka yardım alınmalı. Şu büyük yanlışı da asla aklınızdan çıkarmamalısınız. Diyetisyenler, sadece problem yaşayanların gidip tekrar sağlığına kavuşması için müracaat edilen insanlar değil, bilakis herkesin sağlıklı durumdayken başvurarak formunu korumak için gitmesi gereken önemli sağlık çalışanlarıdır.